neljapäev, 3. juuli 2014

Teraapiast

Lühikese perioodi vältel leidis aset kolm järgmist sündmust. Ühel õhtul tulin ma koju ja leidsin eest toetäie raamatuid, mis olid põrandale valgunud kuna riiul ei pidanud nende raskusele enam vastu. Ühel nädalavahetusel käisin koos õega jalutamas ja muuseas mainis ta, et ma olen tuntud selle poolest, et ostan ülehinnatuid riideid. Põrkasin kokku ühe hea tuttavaga, kes loetles üles kõik Tallinna suuremate ostukeskuste nimed, kus ta on mind korduvalt shoppamas näinud. 

Kui ma neid sündmusi objektiivselt vaatlen, siis on selge, et kui riiul polnud lihtsalt halvasti ehitatud, õde ei liialdanud ja noormees pole kõigest armunud jälitaja siis jääb üle ainult üks loogiline selgitus - ma olen ostuhull. 

Ma olen siin blogis juba kirjutanud oma kingadest ja riietest ja muudest asjadest, mis ühel või teisel viisil tee minu koju leiavad. Ja ausalt öeldes, pole mul isegi erilist vahet kas asjad, mida ma lihtsalt ei saa poodi jätta on uued sametpunased stiletod, antiikne kell või John Grishami värskeim romaan. Sageli pole isegi see oluline, kas ma ostan asju endale või olen koos sõbrannaga osturetkel. Asjade omamine pole minu jaoks teema, kõik kes mind vähegi tunnevad teavad, et ma meeleldi kingin endale ebavajalikuks või lihtsalt tüütavaks muutunud esemed, riided ja isegi kingad lihtsalt ära. Ma pole koguja, mulle lihtsalt meeldib ostelda. 

Minu jaoks on poodlemine protsess, mille võib jaotada kolmeks etapiks. Esiteks on eel-poodlemine. See on siis kui ma käin lihtsalt poes jalutamas, ilma, et mul oleks vajadust või isegi võimalust endale midagi osta. Mulle lihtsalt meeldib käia uudistamas, et millised vajadused mul veel on, mille olemasolust ma siiani teadlik polnud aga mida abivalmis poodnik meeleldi nüüd rahuldab. Tavaliselt jääb mulle üks või teine asi hinge peale kriipima ning see toob mind teise etapi juurde, milleks on test-poodlemine. See on siis, kui ma lähen meeldima hakanud eset selga või jalga proovima, sest tihtipeale on esialgu meeldima hakanud asi selga proovides hoopis teistsugune, kui ma seda ettekujutasin või mäletada soovisin. Aga kui asi on ikkagi ilus ja ma leian endale kodus selle üle mõtiskledes igasuguseid köitvaid kasutusviise ja võimalusi siis tulebki kolmas etapp - ost. Tavaliselt kui asi juba reaalse ostuni jõuab on see väga valutu ja kiire protsess, ma lähen kohale leian müüja, ütlen, et soovin seda ja seda, suurus see ja see ning valmistun maksma. Lihtne, kas pole?

Loomulikult pole ma alati nii põhjalik. Sageli tuleneb minu poodlemine puhtalt vajadusest oma lastele toitu ja muid hädavajalikke tarbeesemeid soetada. Mõnikord ostan ka mina emotsioonide ajel, näiteks lohutuseks või preemiaks, sest leian, et olen selle lihtsalt ära teeninud. Olen ostnud isegi ainult sellepärast, et ma saan. 

Ilmselt peavad minu lugejad mind hirmsaks ja pinnapealseks ostuhulluks, vähemalt meessoost lugejad kindlasti. Aga vaadake mina näen seda asja pisut teisiti. Pole mingi saladus, et ostlemisega üritan ma oma hinges valitsevat tühjust täita. Ja mida rohkem on asju minu ümber, seda suurem on tühjus minu sees. Aga see on minu teraapia. See hoiab mind masendusse langemast ja ennast haletsemast. See ei lase mul koju tulles ja vastu vaatavat kaost nähes oma lastele kallale minna. Mõnel päeval on see ainus asi, mis sunnib mind hommikul voodist tõusma. Sest ma ju võiksin ju selle raha, mis ma praegu jätan raamatu ja kinga poodi, minna ja anda ühele ülehinnatud psühholoogile ja tühjus minu sees poleks sellest ikkagi väiksem. Sel viisil olen ma vähemalt ühel päeval, kui ma kusagilt ka oma hingerahu leidma peaksin, hästi varustatud.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar